gru
19/09
Joanna Osyda drugą Brzydulą?
Opublikowany: 19 grudnia 2009 14:04
Joanna Osyda :: Główna bohaterka serialu Majka

Kim jest młoda aktorka, której przypadła główna rola w nowym serialu, który na antenę TVN trafi najprawdopodobniej na początku przyszłego roku? Widzowie jeszcze jej nie poznali, ale wkrótce może być na pierwszych stronach gazet. Twórcy „Majki” postawili na nieznane twarze. W postać tytułowej bohaterki wciela się debiutująca na ekranie studentka II roku Akademii Teatralnej w Łodzi – Joanna Osyda – Wiedzieliśmy, że to ona, gdy śmiało powiedziała do kamery: „Chcę być aktorką”. Dopiero zaczyna, ale ma w sobie to, na co warto postawić: urodę, energię, talent i charyzmę – mówi producentka, Krystyna Lasoń.

Osyda urodziła się 16 września, 1988 roku w Zduńskiej Woli. Nikt z jej rodziny nie jest w jakikolwiek sposób związany ze sceną czy sztuką. Pochodzi z Konopnicy k/Wielunia, w której przez całe życie mieszkała. Tam chodziła do podstawówki i gimnazjum. Do liceum dojeżdżała już do Wielunia. Do PWSFTViT w Łodzi dostała się zaraz po maturze. W serialu „Majka” zagra tytułową rolę – studentkę fotografii, której życie nagle całkowicie się odmieni.

Pomysł ze szkołą teatralną narodził się, kiedy była jeszcze w liceum. Zawdzięcza go pedagogom z Miejskiego Domu Kultury w Wieluniu (wymienia Zofię Szymanek i Jarosława Strzałę). Twierdzi, że to oni potrafili zaszczepić jej miłość do teatru i sztuki. Śmieje się, że była przodownikiem akademii szkolnych, konkursów recytatorskich i konkursów poezji śpiewanej. Z wielką sceną nie miała dotąd do czynienia. Rodzice odradzali jej szkołę teatralną i zawód aktora. Ale teraz są z jej decyzji zadowoleni. Zapytana o ulubioną aktorkę od razu wymienia Kate Blanchett, którą ceni za siłę, temperament i konsekwencję. Nie obawia się popularności. Twierdzi, że nie spotkała się z niechęcią wśród kolegów z roku czy profesorów, kiedy wygrała casting na rolę Majki. Uważa, że z tytułową bohaterką serialu „Majka” łączy ją ciekawość świata i „fakt studiowania”. Swoją przyszłość widzi i w teatrze, i w filmie. Mówi: „chcę być aktorką i chcę grać!”.

Joanna Osyda :: Urodziny Joanny Osydy.16.09.09 - plan serialu

Przyszła młoda gwiazda u mężczyzn ceni głównie inteligencję. Twierdzi, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół i swojego chłopaka. W wolnym czasie… rozwiązuje krzyżówki, podróżuje i słucha muzyki. Jej celem w życiu jest „być dobrym człowiekiem i robić swoje”. Lubi zwierzęta – jej marzeniem jest zobaczyć na żywo orkę i kangury. Nie cierpi zupy jagodowej. Drażni ją głupota. Boi się horrorów i nie wierzy w horoskopy. Lubi ludzi dobrych i szlachetnych. Chciałaby być ceniona za swoją pracę. Twierdzi, że jest uzależniona od słodyczy.

Główna bohaterka w którą wciela się Osyda, to Majka – studentka fotografii na krakowskiej ASP. Mieszka z babką, matką i wujem w kamienicy z widokiem na Wawel i bulwary wiślane. Nie rozstaje się z aparatem, a na dalsze wyprawy jeździ czerwonym garbusem. – To nowoczesna dziewczyna, której marzeniem jest fotografia i sztuka. Wie, czego chce – opowiada o bohaterce Krystyna Lasoń. – Majka walczy o prestiżowe zagraniczne stypendium, gdy dowiaduje się, iż jest w ciąży. Musi wtedy zweryfikować wszystkie swoje plany, ułożyć wszystko na nowo – zdradza producentka.

Akcja serialu rozgrywać się będzie w całości w Krakowie – zarówno w plenerach, jak i w hali, w której powstaje m.in. specjalna kawiarenka, odzwierciedlająca tego typu lokale na krakowskim Kazimierzu. W studio zbudowany zostanie również klub automobilowy, do którego regularnie uczęszczać będzie Aleksandra. W główne role wcielą się młodzi, nieznani aktorzy. Punktem wyjścia będzie… niespodziewana ciąża, która odwraca do góry nogami życie ambitnej dwudziestokilkulatki oraz małżeństwa zdolnego architekta i wielbicielki ekskluzywnych samochodów.

Scenariusz pisze stały zespół TVN-u – twórcy takich produkcji, jak „39 i pół”, czy „Twarzą w twarz”. Pierwsze odcinki wyreżyseruje Jarosław Banaszek. Za zdjęcia odpowiada Jacek Januszyk. Produkują Krystyna Lasoń oraz Barbara Golańska. Serial powstaje pod pieczą Doroty Chamczyk i Dariusza Gąsiorowskiego. „Majka” emitowana będzie od poniedziałku do piątku.

Źródło: Onet

Wszystkie materiały audiowizualne dotyczące produkcji "Majka" pochodzą z oficjalnej strony majka.plejada.pl


5 komentarzy
 1. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. http://serialmajka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

 1. Komentarzemycha   |  niedziela, 07 lutego 2010 godzina 19:59

  no, no - super debiut - serial mnie wciągnął. Życzę sukcesów

 2. Komentarzeewelina   |  wtorek, 06 kwietnia 2010 godzina 18:30

  wypłosz, który długo jeszcze nie będzie aktorką

 3. Komentarzeprzeciwniczka Joanny osydy   |  niedziela, 02 maja 2010 godzina 13:45

  Faktycznie druga brzydula-! z tym ze tamta brzydula wyładniała a ta ????? hmmm jak ją będzie stać na to! poważna operacja! przede wszystkim na "rapciaty" chód( stopy układasz na zewnątrz) - anorektyczna budowa ciała ( a fuj!!! jeszcze takiego szczura nie widzieli w TV w filmie), i miny jak u ciotki Zenki kwaśne i zgorzkniałe . Aśka daj sobie spokój nie nadajesz się ze swoim wyglądem do TV jesteś koszmarna pomyłką!

  Pan producent -film fajny ale aktorka KOSZMAR!

 4. Komentarzeania   |  poniedziałek, 18 października 2010 godzina 20:55

  :::::(do przeciwniczki):::::,,,,daj swoje zdjecie posmiejemy sie troszke,,,,Boze jacy ludzie z zazdrosci durni potrafia byc,,,, SUPER LUDZISKA GRACIE :

 5. KomentarzeKasia   |  poniedziałek, 25 października 2010 godzina 23:45

  Ewelino i przeciwniczko a ktoś zmusza was do oglądania tego serialu??!!brak merytorycznej oceny tylko inwektywy i zawiść pewnie w zaciszu domowym oglądacie i pazury gryziecie ha ha jesteście wredne zawistne babsztyle!! Oglądamy ten serial prawie każdego dnia a dlaczego?
  1 nareszcie nowe twarze!mam dosyć Cichopkowej Kożuchowskiej i wielu innych na każdym kanale te same twarze program rozrywkowy -serial i znowu serial-program rozrywkowy
  2 wspaniale pokazany Kraków i jego klimat to dobra promocja dla miasta i zachęta by zrobić sobie wycieczkę w tamte rejony kraju
  3 dobra gra aktorów fabuła trzyma w napięciu
  4 przyjemnie posłuchać piosenki z czołówki i końca filmu
  5lubię oglądać Majkę może dlatego że podobna jest do mojej córki (nawet ten sam rocznik) ładna naturalna delikatna podobają mi się jej kwieciste stroje a zwłaszcza zielony kapelusz .Mam nadzieję że pseudostyliści z wa-wy jej nie popsują jak Kasię Cichopek. Tak trzymaj Joanno!!


Skomentuj


Jeśli masz swoją stronę www możesz w łatwy sposób umieścić na niej link do tego wpisu.
Wystarczy skopiować poniższy kod (Ctrl+C aby zaznaczyć)
Link będzie wyglądał tak: Joanna Osyda drugą Brzydulą?