lut
17/11
Prawdziwe emocje zamiast rozmów o herbacie
Opublikowany: 17 lutego 2011 22:32

7 marca wystartuje nowy serial Polsatu pt. „Linia życia”. W ramówce zajmie miejsce po „Samym Życiu”, czyli będzie emitowany od poniedziałku do piatku o godz. 19.30. W scenariuszu przewidziano wielkie tajemnice i nieoczekiwane zwroty akcji.

Nowy serial Polsatu powstaje w trójmiejskich plenerach i warszawskich wnętrzach. Już na samym początku dojdzie do tragedii, która wstrząśnie bohaterami, a zarazem rozbudzi konflikty.

– Ten serial zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem jest już tylko mocniej – przekonuje Beata Ścibakówna, wcielająca się w rolę żony właściciela wytwórni soków owocowych.

Aktorka, która – jak sama przyznaje – na ogół sceptycznie podchodzi do czytanych scenariuszy, tym razem jest zachwycona. – Zagłębiając się w otrzymany materiał, byłam ciekawa, co będzie się działo dalej, chciałam jak najszybciej przeczytać kolejne odcinki – opowiada.

Marta Ścisłowicz, która gra Annę, siostrę Igora Grabowskiego (w tej roli Tomasz Ciachorowski), zaznacza, że w fabule „Linii życia” nie ma miejsca dla papierowych, jednobarwnych postaci.

– Tu naprawdę dużo się dzieje. Nie ma rozmów o kanapkach i o herbacie czy kawie, tylko cały czas są prawdziwe emocje – zapewnia.

A skoro są emocje, to muszą pojawić się konflikty. Pierwszy z nich rodzi się między Anną – typem córeczki tatusia (w roli ojca Jan Monczka) a Igorem, który wdał się w matkę (Beata Ścibakówna). Między rodzeństwem wciąż iskrzy, a zapalnikiem okazuje się narzeczony Anny, Michał Ostrowski (Andrzej Niemyt). Igor go wprost nie cierpi i nie może znieść myśli, że siostra z kimś takim zamierza ułożyć sobie życie.

– Michał to mój główny antagonista. Uważam go za człowieka nieodpowiedzialnego, chciałbym lepszej przyszłości dla Anki, i nie pozwolę, aby ktoś taki skalał rodzinę Grabowskich – ujawnia Tomasz Ciachorowski.

Oprócz rodziny Grabowskich widzowie będą mieli okazję poznać perypetie trzech innych rodów.

– Ich losy zazębiają się w miarę rozwoju wypadków – zdradza Aleksander Mikołajczak, prywatnie tata robiącej karierę w USA Izy Miko, któremu przypadła rola Wiktora Ostrowskiego, ordynatora oddziału chirurgii.

Jednak, jak podkreśla Marta Ścisłowicz, serial jest tak skonstruowany, że w kolejnych sezonach będą eksploatowane inne rodziny.

– Wątek Grabowskich jest motorem napędowym pierwszej części, natomiast później ten akcent zostaje przeniesiony na następną rodzinę – wyjaśnia.

A Beata Ścibakówna zapewnia, że dzięki temu widzowie się nie znudzą. Obie aktorki zaznaczają też, że zastosowanie nowej formuły, niespotykanej dotąd w polskich tasiemcach, jest równie ważne od strony zawodowej – pozwala na twórcze i świeże podejście do roli. W dodatku przy produkcji „Linii życia” zadbano, aby aktorzy poznawali losy swoich bohaterów na kilkanaście odcinków do przodu, co Beata Ścibakówna postrzega jako największą zaletę.

– Znamy swoje postacie, wiemy jak dawkować emocje, jak rozgrywać pewne sytuacje, bo wiemy, co się dalej wydarzy. To dla nas ogromny komfort – podkreśla.

Większość ekipy zna się z planu „Samego życia”, zatem część aktorów czuje się jak w domu. Ale nawet ktoś, kto – jak Tomasz Ciachorowski – dopiero do nich dołączył, jest w stanie odczuć i docenić przemiłą atmosferę.

– To są dla mnie zupełnie nowe warunki, dopiero uczę się imion osób z ekipy, jednak dostrzegam już przyjazny klimat i spotykam się z życzliwością współpracowników – potwierdza „Ciacho”, który w „Linii życia” zrywa z wizerunkiem sympatycznego amanta. Jednocześnie ma nadzieję, że mimo jego wad, widzowie spojrzą przychylnym okiem na Igora.

Wszystkie materiały audiowizualne dotyczące produkcji "Majka" pochodzą z oficjalnej strony majka.plejada.pl


1 Komentarz
  1. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników strony. http://serialmajka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii

  1. Komentarzealicja   |  niedziela, 05 czerwca 2011 godzina 17:38

    Tak to własnie jest.


Skomentuj


Jeśli masz swoją stronę www możesz w łatwy sposób umieścić na niej link do tego wpisu.
Wystarczy skopiować poniższy kod (Ctrl+C aby zaznaczyć)
Link będzie wyglądał tak: Prawdziwe emocje zamiast rozmów o herbacie